cięcie strumieniem wody

Masz pytania?
Zapytaj konsultanta

tel. 074 886 92 60
wyślij email

lub

JakośćDoskonała jakość

Cięcie w technologii strumienia abrazyjnego umożliwia wykonanie dowolnego elementu i detalu w pożądanej jakości: od idealnie gładkiej powierzchni, aż po krawędź o dużej chropowatości, w zależności od rodzaju cięcia.

Poniższa ilustracja przedstawia możliwości dostosowania jakości powierzchni ciętej do potrzeb klienta. Tnąc z małymi prędkościami uzyskujemy najwyższą jakość, detal jest wykonany "na gotowo". Cięcie z bardzo dużymi prędkościami jest zalecane w sytuacjach gdy Klient nie potrzebuje idealnie gładkiej powierzchni rozcinanego materiału, z różnych względów. Proces ciecia jest znacznie krótszy, koszt zlecenia jest odpowiednio niższy. Istnieje możliwość zaprogramowania różnych jakości wycinanego materiału na całym detalu. Dla przykładu: otwory w wycinanym projekcie można wykonać w wysokiej jakości, a obrysowe cięcie z prędkością większą.

Jakośc cięcia wodą
Zmiana jakości ciętej krawędzi wraz z przyrostem prędkości cięcia.

W procesie cięcia wykorzystujemy przystawkę UltraPierce, stosowaną do przebijania się przez materiały kruche oraz dynamiczną głowicę tnącą, dzięki czemu gwarantujemy wysoką precyzję wykonania we wszystkich materiałach.

Głowica dynamiczna

Dynamic Waterjet stanowi krok milowy w technologii cięcia strumieniem wodnym. Przy pomocy głowicy produkowane są elementy w bardzo zawężonych tolerancjach przy równocześnie wysokich prędkościach cięcia. Błąd prostopadłości jest prawie całkowicie wyeliminowany. Błędy prostopadłości występują na elementach, które są produkowane na konwencjonalnych maszynach do cięcia strumieniem wodnym. Dzięki Dynamic Waterjet produkujemy wyroby z precyzyjnymi narożami w bardzo prosty sposób.

Głowica

Produkcja precyzyjnie wyciętych elementów odbywa się od 25% do 300% szybciej jak na konwencjonalnych systemach i to prawie z zerową odchyłką prostopadłości. Dlatego mimo, że koszty eksploatacyjne układu z głowicą dynamiczną nie różnią się od kosztów konwencjonalnych systemów tnących to koszty wyprodukowania jednego elementu są dużo niższe. Dynamic Waterjet łączy w sobie innowacyjną kinematykę z wysokorozwiniętymi matematycznymi modelami, które zmieniają kąt wejścia strumienia, dzięki czemu kompensują zakrzywienie strumienia i błąd prostopadłości.

 

Precyzyjne nawiercanie Ultra Pierce

Przystawka do przebijania się przez materiały kruche UltraPierce – opatentowana, unikatowa technologia, niezbędna przy nawiercaniu nawet kruchych materiałów tj. szkło, ceramika, kamień i materiały kompozytowe. W przypadku większości materiałów mechaniczne nawiercanie nie jest już konieczne. Przystawka jest montowana przy głowicy tnącej.