cięcie strumieniem wody

Masz pytania?
Zapytaj konsultanta

tel. 074 886 92 60
wyślij email

lub

Dlaczego cięcie wodą?Cięcie wodą : Uniwersalna precyzja

Największą zaletą cięcia strumieniem abrazyjnym jest jego uniwersalność i precyzja. Bez względu na rodzaj materiału z jakiego wycinany jest pożądany element, precyzja cięcia pozwala na wykonanie dowolnego detalu na "gotowo", całkowicie eliminując konieczność jego dalszej obróbki. Technologia, którą stanowi cięcie wodą jest wolna od wad jakościowych w postaci obciążeń termicznych (utwardzanie i trudność obróbki powierzchni cięcia), mechanicznych (mikropęknięcia) i chemicznych charakterystycznych dla technologii cięcia mechanicznego, laserowego czy plazmowego. Cięcie strumieniem wodnym doskonale sprawdza się więc w obróbce materiałów wrażliwych na odkształcenia i uszkodzenia: stali, materiałów kruchych (np. szkło, kamień, ceramika).

Nowoczesność, wydajność i oszczędność

Cięcie strumieniem wody należy do najnowocześniejszych, najbardziej oszczędnych oraz najbardziej uniwersalnych technologii cięcia na zimno. Pozwala uzyskać dokładne, gładkie krawędzie cięcia, co umożliwia oszczędne rozmieszczenie elementów na arkuszu materiału. Dzięki temu ilość odpadów zostaje zredukowana do niezbędnego minimum, wykorzystanie surowca - zmaksymalizowane, a wydajność obróbki bardzo wzrasta.

Tniesz, co chcesz

W zasadzie nie istnieją żadne ograniczenia dotyczące rodzajów materiałów, które można ciąć strumieniem wody. Niezależnie od tego, czy Państwa firma działa w branży motoryzacyjnej, zajmuje się obróbką kamienia i ceramiki, produkcją narzędzi, matryc, uszczelek, konstrukcji stalowych, czy też produkcją jednostkową na zamówienie – cięcie wodą umożliwi wykonanie dowolnego elementu z metalu, kamienia, tworzywa, plastiku, kompozytu, szkła, ceramiki, gumy i wielu innych materiałów.

Technologia przyjazna środowisku i człowiekowi

Wycinanie wodą jest procesem całkowicie przyjaznym dla środowiska naturalnego i nie jest szkodliwe dla osób obsługujących maszyny.